Kategorie
Bez kategorii

Jak Utrzymać Swoje Finanse Osobiste Pod Kontrolą

Utrzymanie finansów prosto nie powinno być chore, i to nie powinno być trudne. Jest to jednak bardzo ważna część twojego życia na tak wiele sposobów, od ustanowienia dobrego kredytu do znalezienia miłości. Ten artykuł zaoferuje kilka rad w odniesieniu do finansów osobistych, dzięki czemu można utrzymać swoje życie dzieje się na właściwej drodze.

Nie bądź wyłączny! Wiele firm rzuca krzywą piłkę do swojego kontraktu- kawałek mówiąc, że można tylko pracować z nimi. Jeśli chcesz zarobić jak najwięcej pieniędzy dla siebie, omijać tych firm, które wymagają podpisania tych. Najlepiej jest pracować dla firmy, która chce dzielić się tą dziedziną, nie tylko są bardziej pewni swoich produktów, ale także są bardziej skłonni mieć na uwadze Twoje najlepsze interesy.

Wynajmując dom z chłopakiem lub dziewczyną, nigdy nie wynajmuj miejsca, na które nie byłoby Cię stać na własną rękę. Mogą wystąpić okoliczności, takie jak utrata pracy lub zerwanie, które mogą zostawić cię w sytuacji płacenia całego czynszu samodzielnie.

Zapakuj jedną walizkę do drugiej. Prawie każdy podróżnik wraca do domu z więcej rzeczy niż w lewo z. Czy pamiątki dla przyjaciół i rodziny lub na zakupy, aby skorzystać z dobrego kursu wymiany, może być trudno dostać wszystko z powrotem do domu. Rozważ spakowanie swoich rzeczy w małą walizkę, a następnie włóż tę walizkę do większej. W ten sposób płacisz tylko za jedną torbę podczas podróży i masz wygodę przywiezienia dwóch z powrotem po powrocie.

Potrójne sprawdzanie wyciągów z karty kredytowej w momencie przyjazdu do domu. Pamiętaj, aby zwrócić szczególną uwagę na szukanie duplikatów wszelkich opłat, dodatkowych opłat, których nie rozpoznajesz, lub prostych nadmiernych obciążeń. Jeśli zauważysz nietypowe opłaty, skontaktuj się zarówno z wydawcą karty kredytowej, jak i z firmą, która natychmiast Cię obciążyła.

Amerykanie są notorycznie wydają więcej niż zarabiają, ale jeśli chcesz być odpowiedzialny za swoje finanse, wydać mniej niż to, co zarabiasz. Budżet swoje dochody, aby zapewnić, że nie przepłacać. Wydając mniej niż to, co zarabiasz, pomoże Ci być w pokoju ze swoimi finansami.

Jeśli chcesz korzystny wynik kredytowy, użyj dwóch, trzech lub czterech kart kredytowych. Jedna karta nie zbuduje wystarczająco twojego kredytu. Ponad cztery karty mogą przeciągnąć swój wynik w dół i być trudne do zarządzania. Zacznij od dwóch różnych kont kredytowych i dodaj nowe, jeśli to konieczne.

Nie zaciągaj więcej długu, niż możesz sobie poradzić. To, że kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki na najlepszy model samochodu, nie oznacza, że powinieneś go wziąć. Staraj się utrzymać swoje długi na niskim i rozsądnym poziomie. Możliwość uzyskania pożyczki nie oznacza, że będziesz mieć możliwość jej spłaty.

Nigdy nie wyjmuj zaliczek gotówkowych z karty kredytowej. Nie tylko będziesz musiał natychmiast zacząć płacić odsetki od kwoty, ale także przegapisz standardowy okres karencji na spłatę. Co więcej, będziesz płacić znacznie wyższe stopy procentowe, co czyni go opcją, która powinna być używana tylko w rozpaczliwych czasach.

W razie wątpliwości co do pożyczania pieniędzy- nie. Odsetki są bardzo drogie, dodając do 20% lub nawet więcej do zakupów, co jest takie samo jak co 20% mniej pieniędzy! Tam, gdzie to możliwe, spróbuj zaoszczędzić na zakup na własną rękę, i kupić go później, a nie biorąc pożyczkę, aby go teraz.

Kup płatki śniadaniowe w dużych plastikowych torbach. Zazwyczaj znajdują się po przeciwnej stronie wyspy spożywczej od pudełkowego zboża. Porównaj cenę jednostkową, a zobaczysz, że płatki w workach są znacznie tańsze niż wersja pudełkowa. Smakuje zasadniczo tak samo, a szybkie porównanie etykiet pokaże, że składniki są praktycznie identyczne.

Nie daj się zniechęcić, jeśli chodzi o organizowanie swoich finansów. Wiele różnych sposobów, aby to zrobić, jest bardzo prostych do zastosowania, nawet jeśli masz bardzo mało pieniędzy na początek. Niech ten artykuł będzie punktem wyjścia na osobistą podróż do utrzymania finansów prosto.