Kategorie
Bez kategorii

Chroń Siebie I Swoje Aktywa Dzięki Tym Poradom Upadłościowym

Czy jesteś w obliczu perspektyw upadłości, ale są zastraszani przez wszystkie opcje, warunki prawne, i stresujące decyzje? Cóż, jesteś w odpowiednim miejscu. W tym artykule, znajdziesz podstawy osobistego zgłoszenia upadłości, w podziale na łatwy do zrozumienia języka wraz z porad i porad dotyczących pomyślnego zgłoszenia.

Kiedy czujesz się pewien, że musisz złożyć wniosek o osobiste bankructwo, powstrzymać się od trwonienia oszczędności życia, aby spłacić niezabezpieczony dług. Należy unikać funduszy emerytalnych za wszelką cenę. Chociaż może być konieczne wykorzystanie swoich oszczędności, nie należy używać tego wszystkiego teraz i zagrozić bezpieczeństwu finansowemu swojej przyszłości.

Nie wahaj się przypomnieć swojemu prawnikowi o jakichkolwiek szczegółach dotyczących twojej sprawy. Błędem jest zakładać, że twój prawnik zapamięta każde słowo, które kiedykolwiek wypowiedzieć! Nie bój się wypowiadać, ponieważ wpływa to na twoją sprawę i przyszłość.

Nie poddawajcie się nadziei. Kiedy złożyć wniosek o upadłość osobistą, może nawet być w stanie odzyskać własność osobistą, która została odzyskana. Na przykład może być w stanie uzyskać samochód, elektronika, a nawet biżuteria wrócił do Ciebie. Istnieje szansa, że można odzyskać swoją nieruchomość, jeśli minęło mniej niż dziewięćdziesiąt dni od odzyskania. Skonsultuj się z prawnikiem, który może doradzić Ci, co musisz zrobić, aby złożyć petycję.

Być w pełni wykształcony na temat zasad upadłości. Gdyby sądy uznały, że zlekceważyli pan którykolwiek z obowiązujących przepisów, twoja petycja mogłaby zostać oddalona. Przepisy zabraniają wybierania i wybierania niektórych długów do spłaty przed złożeniem wniosku o upadłość. Członkowie rodziny nie mogą zostać spłacone w ciągu jednego roku od złożenia wniosku, a wierzyciele są ograniczeni do dziewięćdziesięciu dni.

Dowiedz się więcej o postępowaniu kontradyktoryjnym. To, co wynika, gdy wykupić zaliczki gotówkowe lub dokonać dużych zakupów biletów na kartach kredytowych w ciągu dziewięćdziesięciu dni od daty zgłoszenia. Można bardzo dobrze być pociągnięty do odpowiedzialności za fundusze, które zostały wycofane lub zakupy dokonane po upadłości jest ostateczna.

Zacznij odbierać połączenia od kolekcjonerów rachunków. Być może unikałeś połączeń od kolekcjonerów rachunków, ale jeśli zgłaszasz upadłość, może być konieczne, aby z nimi porozmawiać. Musisz mieć wszystkie swoje długi określone tak, że twój prawnik może dostać się do pracy z udziałem ich w twoim przypadku. Jeśli nie uwzględnisz długu, nie zostanie on zwolniony i nadal będziesz musiał go spłacić.

Przed złożeniem wniosku o upadłość należy odwiedzić lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Jeśli poczekasz, aż po rozpoczęciu procesu, nie będzie w stanie ubiegać się o rachunki medyczne na bankructwie. Jest to szczególnie przydatne, jeśli nie masz żadnego rodzaju ubezpieczenia zdrowotnego.

Nie spłacaj osobistego długu wobec przyjaciół i rodziny przed złożeniem wniosku o upadłość. Chociaż możesz czuć się zobowiązany do zapłaty tych ludzi z powrotem pierwszy, nie jest to mądra decyzja. Ponieważ musisz ujawnić te informacje podczas składania wniosku o upadłość, syndyk może zgodnie z prawem poprosić o zwrot tych pieniędzy lub pozwać go.

Bądź zmęczony wierzycieli po złożeniu wniosku o upadłość. Firmy te myślą, ponieważ złożyłeś wniosek o upadłość, nie można złożyć go ponownie przez długi czas. Nie jesteś ryzykowny, aby pożyczyć. Akceptując pożyczki od tych firm, narażasz się na większe zawirowania finansowe.

Doskonałym sposobem na przywrócenie kredytu po złożeniu wniosku o upadłość jest uzyskanie karty kredytowej o niskim saldzie. W ten sposób możesz dokonywać niewielkich zakupów i być w stanie spłacić je co miesiąc, dzięki czemu wyglądasz bardziej odpowiedzialnie i podnosisz swoją ocenę kredytową. Ale, po prostu upewnij się, że można spłacić kwotę co miesiąc.

Bądź całkowicie szczery przy składaniu harmonogramów upadłości. Musisz ujawnić absolutnie wszystkie swoje długi i majątek osobisty, w tym zwrot podatku, alimenty, zabezpieczenie społeczne i inne mniej oczywiste aktywa i roszczenia. Ukrywanie majątku lub roszczeń jest przestępstwem federalnym, które może być karane utratą roszczenia lub karą pozbawienia wolności.

Po przeczytaniu tego artykułu, masz teraz podstawową wiedzę na temat osobistych opcji upadłościowych i są uzbrojeni w porady i sztuczki do poruszania się po skomplikowanym świecie upadłości. Zachowaj ten artykuł na rękę, aby odnieść się do, gdy stoi swoje decyzje prawne i będziesz na swój sposób, aby umieścić swoje oszczędności z powrotem w czerni.